dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Амброзія: посилюємо роз’яснювальну роботу до появи перших паростків на Одещині

2

В Одеському, Подільському, Роздільнянському, Ізмаїльському, Болградському, Білгород-Дністровському районах спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, зустрічаючись з відповідальними за знищення амброзії особами, нагадують про шкодочинність карантинного бур’яну та заходи боротьби із ним.

Амброзія полинолиста – бур’ян з міцною кореневою системою, який проникає в ґрунт до чотирьох метрів, зневоднюючи і виснажуючи його. Бур’ян завдає великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. Паростки рослини амброзії полинолистої з’являються вже у травні. Однак, на території Ізмаїльського району вже почали косіння по узбіччям доріг населених пунктів.

Саме цвітіння амброзії починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені. Одна добре розвинута рослина амброзії може дати до 100 тис. зернят. Схожість зберігає до 10-15 років, при сприятливих умовах до 30-50 років.

Скошування – цей спосіб знищення амброзії ефективний тільки в період утворення бутонів. Якщо скосити бур’ян у період активного росту, він утворює удвічі-тричі більше пагонів, така особливість амброзії. Тому скошувати амброзію, яка знов відростає, доведеться до п’яти разів за сезон, не дозволяючи їй зацвісти і дати насіння.

Викопування або виривання з коренем – найефективніший спосіб знищення амброзії. Але на великій території вручну від бур’яну не позбутися, доведеться вдаватися до хімічних засобів боротьби з амброзією. В Україні хімічні обробки проводять препаратами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання».

345678

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost