dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Ретельний огляд партії румунської та білоруської картоплі

1

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області провели фітосанітарний контроль імпортних партій картоплі, які надійшли з Румунії та Білорусі.

Картопля (Solanum tuberosum)вид рослин родини пасльонових, поширена сільськогосподарська культура, яку в народі називають «другим хлібом». Картоплю культивують як на полях, так і на присадибних ділянках. Вона має важливе значення в раціоні харчування всіх груп населення. З одиниці посівної площі картоплі можна отримати в три рази більше крохмалю, ніж із зернових культур, а отже, більше спирту. 

Бульби – сировина для виробництва медичних, фармакологічних і харчових продуктів. Відомо, що із картоплі можна приготувати більше півтисячі смачних страв. Її використовують у вареному, смаженому, тушкованому, печеному вигляді, а також заморожують і використовують у переробній промисловості. Завдяки підвищеному вмісту калію картопля сприяє виведенню із організму людини води та хлористого натрію, тим самим покращує обмін речовин. Картопля є основним джерелом вітаміну С і вітамінів групи В.

Головним  шкідником картоплі є картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell.)Це карантинний шкідник, який пошкоджує картоплю, томати, баклажани, тютюн та деякі дики пасльонові. В Україні картопляна міль, в основному, шкодить картоплі, особливо при зберіганні, знижуючи якість бульб та заражуючи патогенними мікроорганізмами. Основну згубну діяльність виконують личинкові стадії, які шкодять в полі та в сховищах. При високої концентрації шкідника, врожай картоплі в сховищах може бути повністю знищений. Самостійно картопляна міль може переміщуватись на відстань до 1 км між культурами та заражати рослини або бульби. На великі відстані вона переміщується із зараженими бульбами. На листі, гусениці утворюють галереї, потім проникають до інших частин рослини. Всередині тунелів, зроблених личинками, можуть розвиватись патогенні гриби, бактерії та кліщі, що призводить до гниття та виділення неприємного запаху.

Вивезення і ввезення картоплі та пасльонових культур, заражених шкідником, забороняється. Державними фітосанітарними інспекторами проводиться ретельний огляд бульб картоплі, які імпортуються. Здійснюються обстеження пасльонових культур візуально та за допомогою феромонних пасток.

Застосування агротехнічних заходів: використання здорового насіннєвого матеріалу, дотримання сівозміни, заборона повторних посадок на одному місці протягом трьох років, знищення бур’янів сімейства пасльонових, які є резерваторами шкідника, знищення бадилля картоплі після збору врожаю з наступним дискуванням, дотримання температурного режиму зберігання у сховищах 3-4°С.

Застосування хімічних заходів: використання інсектицидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

234

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost