01За даними проведення фітосанітарного моніторингу, на посівах озимого ріпаку в господарствах Одеської області спостерігається заселення та пошкодження посівів шкідниками. Зокрема, шкодять хрестоцвіті та ріпакові блішки, гусениці озимої совки ІІ покоління, спостерігається відродження несправжньогусениць ріпакового пильщика II покоління, триває літ метеликів капустяного і ріпного біланів ІІІ покоління та капустяної совки ІІ покоління.

12

Зазвичай, цвітіння амброзії розпочинається наприкінці липня - на початку серпня. Амброзія полинолиста – надзвичайно небезпечний карантинний бур’ян. Шкодочинність амброзії в районах масового поширення винятково велика. Вона складається зі зниження врожайності сільськогосподарських культур, засмічення їх врожаю, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей. Амброзія щільно росте на узбіччях доріг, берегах зрошувальних каналів, ставків і річок та інших необроблюваних землях.

Амброзія полинолиста – однодомна рослина з родини айстрових (складноцвітих) за зовнішнім виглядом нагадує полин гіркий. Вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, листки довжиною 4-15см. Верхній бік листової пластинки темно-зелений, нижній – сірий, опушений. Засмічує всі польові культури, овочеві, плодові, виноград, пасовища. Сходи з’являються наприкінці березня – в травні, цвіте з кінця липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.

dpss

uryad portal

lab diagnost