dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

1

На зернових культурах триває пошкодження рослин переважно по краям полів імаго клопа шкідливої черепашки, проходить яйцекладка шкідника та спостерігається початок відродження личинок. Період відкладання яєць становить 40-50 днів. Ембріональний розвиток яєць триває 6-12 днів в залежності від температурного режиму. Тривалість розвитку личинок становить 20-50 днів, за цей період вони проходять п’ять віків. Масове відродження личинок очікується наприкінці І декади червня.

У місці уколу імаго клопа-черепашки утворюється перетяжка, пошкоджені стебла не колосяться і поступово відмирають. При уколі у стрижень колоса, який розміщений у пазусі листка, вище від місця уколу виникає білоколосість.

2

На посівах гороху спостерігається заселення і пошкодження рослин гороховим зерноїдом (брухусом), гороховими попелицями, південним сірим довгоносиком, подекуди гороховим трипсом, відмічається літ горохової плодожерки.

1

Відмічається заселення та пошкодження посівів соняшнику та кукурудзи піщаним мідяком, південним сірим (ПСД) та зеленим довгоносиками, коваликами (чорний, блискучий, посівний), з ґрунту рослини підгризають личинки чорнишів і коваликів (дротяники та несправжні дротяники).

10

На зернових колосових культурах спостерігається заселення крайових смуг посівів зі сторони лісосмуг (місць зимівлі) імаго клопом шкідливою черепашкою та пошкодження ними рослин. У місці уколу клопа-черепашки утворюється перетяжка, пошкоджені стебла не колосяться і поступово відмирають. При уколі у стрижень колоса, який розміщений у пазусі листка, вище від місця уколу виникає білоколосість. Яйцекладка шкідника очікується в ІІ декаді місяця, а відродження личинок відбуватиметься наприкінці травня.

4

На посівах озимого ріпаку відмічається  заселення та пошкодження рослин  ріпаковим насіннєвим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, оленкою волохатою, хрестоцвітими та ріпаковими блішками, капустяною міллю, триває літ капустяного та ріпного біланів.

2

На посівах гороху спостерігається заселення рослин бульбочковим довгоносиком та піщаним мідляком. Прохолодна, дощова погода не сприяє масовому заселенню шкідниками, проте зі стрімким потеплінням очікується збільшення їх чисельності та шкодочинності.

1

На озимих та ярих зернових культурах у сонячні, безвітряні дні триває літ злакових мух весняної генерації та спостерігається відродження личинок. Злакові мухи найбільшої шкоди можуть завдати раннім посівам ярих колосових культур та пізнім, слабким і зрідженим посівам озимих культур.

  • 1
  • 2

dpss

uryad portal

lab diagnost