Під головуванням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Володимира Кустурова з керівниками територіальних структурних підрозділів Головного управління, начальниками районних (обласної) державних лікарень ветеринарної медицини проаналізовано стан справ з ідентифікації сільськогосподарських тварин.

Окрему увагу приділено питанню проведення обліку поголів’я сільськогосподарських тварин та необхідності проведення ідентифікації. Проаналізовано інформацію даних Єдиного державного реєстру тварин та  Єдиного державного реєстру ветеринарних документів. За результатами наради відповідальним були надані доручення.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються. Переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій) може здійснюватися лише у разі, коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі. Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням тварин, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві.

Процес ідентифікації і реєстрації тварин включає в себе:

  • прикріплення вушних бирок з нанесеним на них ідентифікаційним номером, проведення графічного та письмового опису відмітин і прикмет із присвоєнням ідентифікаційного номера для коней;
  • заповнення реєстраційного документа;
  • проведення реєстрації тварин в Єдиному державному реєстрі тварин;
  • оформлення та видача ідентифікаційного документа на тварину.

Єдиний державний реєстр тварин – електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:

  • розведення та утримання тварин;
  • забою та утилізації тварин;
  • продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

До відома

Адміністратором Реєстру тварин є Держпродспоживслужба. Комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин виконує державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», що належить до сфери управління Держпродспоживслужби. Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство в Реєстрі тварин суб’єктам господарювання потрібно звертатися за місцем реєстрації: