В умовах воєнного стану серед захисних заходів важливе місце посідає забезпечення населення засобами індивідуального захисту. Не менше значення набувають практичні навчання правильному користуванню цими засобами в умовах застосування противником зброї масового ураження.

Щоб максимально убезпечити себе, важливо вміти захистити організм від потенційного впливу негативних факторів – отруйних речовин і бактеріальних засобів. Найпростішим і найдієвішим засобом захисту є протигаз, який здатний захистити органи дихання. Щоб ефективно користуватися ним, потрібно знати його структуру та правила використання.

Аби нагадати, як ним користуватися, у Головному управлінні пройшло заняття для спеціалістів Служби із ознайомлення з інструкцією щодо умов використання сучасного протигазу – панорамної маски і скомбінованого фільтра, який захищає від шкідливого впливу органічних, простих неорганічних газів і парів, діоксиду сірки, аміаку, бойової отруйної речовини зарін, твердих і рідких, радіоактивних та токсичних частинок і мікроорганізмів.

Провідний фахівець з питань цивільного захисту Головного управління Олег Львов детально пояснив, як підготовити протигаз до застосування, зокрема, як перевірити клапан маски на наявність тріщин і розривів, як приєднати скомбінований фільтр до маски, зауважив на необхідності фіксації правильного розташування застібок тощо. Завдяки подібному інструктажу фахівці Головного управління мають здобути певні навички з підготовки до правильного застосування протигазом, або оживити їх у пам’яті, ознайомитися із заходами безпеки під час надягання, використання, зняття протигаза.