Відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області здійснює діяльність, що направлена на забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам та відсутності загроз суспільним інтересам на території м. Одеси та Одеської області.

З урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (із змінами та доповненнями) протягом I півріччя 2024 року відділом проведено 15 планових перевірок характеристик продукції та 8 позапланових перевірок і 3 перевірки стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Під час проведення перевірок забраковано 314 одиниць продукції на невідповідність вимогам Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. №734, Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 р. №804, Технічного регламенту низковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 №1067 та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 №1077.

За результатами перевірок здійснено заходи щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом видачі суб’єктам господарювання 71 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, в тому числі:

  • рішення про усунення формальної невідповідності – 8 шт.;
  • рішення про тимчасову заборону надання продукції на ринку – 33 шт.;
  • рішення про приведення продукції у відповідність – 23 шт.;
  • рішення про заборону надання продукції на ринку – 4 шт.;
  • рішення про відкликання продукції – 3 шт.

Слід зазначити, що підприємства, на яких проводились перевірки, визнали допущені ними порушення та спільно з постачальниками забракованої продукції провели роботу з приведення продукції у відповідність у визначені рішеннями терміни. За результатами контролю стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів 234 одиниці продукції приведено у відповідність і, як результат, Головним управлінням скасовано 8 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Згідно з прийнятими у попередніх періодах постановами, за результатами їх розгляду в судових інстанціях до державного бюджету у I півріччі 2024 року надійшло 359,55 тис. грн.