23 травня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №524, відповідно до якої передбачено створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України. Створення резерву реалізується в рамках експериментального проекту, одним із координаторів якого є Національне агентство з питань державної служби.

Мета створення резерву – забезпечення районних, обласних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів, інших державних органів, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях, персоналом для практичного виконання завдань і функцій держави на цих територіях.

Резерв формується з осіб, котрі виявили бажання працювати в державних органах на деокупованих територіях на посадах держслужби. Резерв формується в електронній формі. Для автоматизації та цифровізації резерву функціонує інформаційно-комунікаційна система, що містить відомості про осіб, зарахованих до резерву. Вона запрацювала 3 липня 2023 року.

Пройти реєстрацію у системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua. Або перейти за допомогою QR-коду на банері, що наведений нижче.

Додаткова інформація про реєстрацію в системі, подання анкети для зарахування до резерву, процедуру працевлаштування, роботу з державними органами на деокупованих територіях є на сайті Національного агентства з питань державної служби.