01

Відповідно до заяви Громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) на проведення робіт з відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах та Графіку робіт з відтворення водних біоресурсів у р. Дунай в 2023 році представники Головного управління – спеціалісти Ізмаїльської районної державної лікарні ветеринарної медицини – у складі комісії із фахівцями управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації проконтролювали процес проведення робіт.


Збереженням осетрових «Всесвітній фонд природи Україна» займається понад п’ять років. Його проєкт «Життя дунайським осетровим» дозволив значно посилити цю роботу на державному рівні, запропонувавши основу для Плану дій щодо збереження осетрових риб в Україні на період до 2029 року.

Цьогорічне зариблення стерляді прісноводної у кількості 1 тис. екз. та осетра руського – 1,5 тис. екз. відбулося відповідно до вимог українського законодавства та сучасних наукових рекомендацій, що стимулюватиме максимальну виживаність випущених особин як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Вселення осетрових родини Acipenseridae – ще один крок до відновлення дунайської популяції осетрових. Всі особини марковані спеціальним барвником, що дасть змогу відстежувати їх в межах всієї доступної для них акваторії Дунаю та Чорного моря.

020405