Пріоритети та розвиток діяльності Держпродспоживслужби в сферах своїх повноважень обговорили Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук з представниками Кабінету Міністрів України, МОЗ, Мінагрополітики, громадських організацій, асоціацій, народними депутатами України та керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби під час круглого столу з нагоди 10-річчя утворення Держпродспоживслужби.
На заході презентували план на найближчі роки щодо цифровізації процесів Держпродспоживслужби, що дозволить боротися з фальсифікатом завдяки цифровій простежуваності походження продукції та створити умови для того, щоб бізнес мав можливість максимально швидко й без зайвої бюрократії експортувати виготовлену продукцію.
«Кожен громадянин дотично знайомий із роботою Держпродспоживслужби. Вже як 10 років ми – поряд! Безпечна продукція у кошику споживача, відкриття ринку для українського виробника на міжнародній арені, захист під час пандемії СOVID-19, ліквідація наслідків атаки рф на Каховську ГЕС, якісне харчування дітей у школах. Це — робота кожного фахівця Держпродспоживслужби у кожному з регіонів країни, – відзначив Сергій Ткачук, – Попереду ще багато роботи – трансформувати та цифровізувати за підтримки Уряду, Міністерства цифрової трансформації та профільних міністерств державний орган, який відповідав би найкращим зразкам компетентних органів європейських країн та працював за принципом відстежування харчового ланцюга «від лану до столу»».
Крім, того під час круглого столу учасники розглянули основні теми:
- трансформація системи державного контролю в галузі ветеринарної медицини та сфері безпечності та якості харчових продуктів;
- сучасний стан та перспективи реалізації державної політики за напрямами державного контролю в рослинництві та реєстрації сільськогосподарської техніки;
- шляхи та методи забезпечення захисту прав споживачів в умовах воєнного стану;
- реформування лабораторної мережі Держпродспоживслужби.
Відзначено про важливість роботи Держпродспоживслужби щодо ефективного розвитку експортного потенціалу України. За 10 років відкрито 340 ринків для експорту української продукції тваринного та рослинного походження. Сьогодні продовжується робота з міжнародними партнерами щодо розширення збуту по різних товарних позиціях, серед яких – продукція птахівництва, жива велика та дрібна рогата худоба, яловичина та свинина, молоко та молочні продукти, мед, яблука, лохина та черешня, горох та квасоля, цибуля, пшеничне борошно, риба та рибопродукти, репродуктивний матеріал.
Також Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук привітав та відзначив роботу фахівців системи Держпродспоживслужби.