Метрологія як наука про вимірювання та їх застосування завжди присутня в нашому житті й впливає абсолютно на всі сфери життя суспільства.

Одним із видів діяльності, що належить до сфери законодавчо регульованої метрології, є контроль стану навколишнього природного середовища щодо якого, з метою забезпечення єдності вимірювань та простежуваності, здійснюється державне регулювання стосовно вимірювань, одиниць вимірювання та засобів вимірювальної техніки. Точні вимірювання є основою досліджень у галузі екології та розробки відповідних стратегій, оскільки завдяки їм можуть бути розв’язані такі складні екологічні проблеми, як-от зміна клімату, забруднення довкілля та виснаження ресурсів. Наприклад, точні та надійні вимірювання дозволяють проводити якісний моніторинг параметрів довкілля, краще оцінювати вплив людини та її діяльності на екосистеми й розробляти ефективніші стратегії, які б сприяли досягненню екологічної рівноваги. Метрологія, в даному випадку, дає змогу приймати обґрунтовані рішення щодо кількісного визначення викидів вуглекислого газу, вимірювання відходів, моніторингу існування природних середовищ тощо.

Крім того, метрологія відіграє надзвичайно важливу роль в обліку викидів парникових газів, що може охоплювати широкий спектр діяльності, включаючи точні вимірювання, розрахунки, моніторинг, аналіз та звітування про забруднювальні речовини. Облік парникових викидів та інші регуляторні заходи з охорони довкілля потребують максимально точних даних, які ґрунтуються на результатах вимірювань забруднювальних речовин та які потенційно можуть бути присутніми в навколишньому середовищі на рівні декількох частин на мільярд.

Метрологічні вимірювання потрібні нам для розробки та моніторингу технологій, що забезпечують доступ до вільної та чистої енергії, та є важливими для поліпшення стану нашого здоров’я та добробуту.

Ключова роль метрології як науки про вимірювання нагадує нам про колективну відповідальність за збереження нашої планети.

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує, що своєчасна повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що застосовуються суб’єктами господарювання у даному виді діяльності (аналізатори рідин, блоки детектування, системи контролю рівня радіації, газоаналізатори, газосигналізатори, іономіри, рН-метри, радіометри, спектрометри альфа-, бета-, гамма-випромінення, установки сигнальні тощо), сприятиме ефективній діяльності в галузі клімату та побудові кращого світу.