Починаючи з 2007 року, 28 вересня у світі відзначається День боротьби зі сказом. Саме цього дня у 1895 році помер Луї Пастер, який винайшов для людства вакцину проти сказу, тим самим врятувавши від неминучої смерті мільйони покусаних скаженими тваринами.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин. Інфекція передається людям і тваринам через укуси або подряпини, зазвичай через слину. З-поміж свійської фауни людей найчастіше інфікують коти й собаки, а в дикій природі – лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема, собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
З нагоди Всесвітнього дня боротьби проти сказу спеціалісти Роздільнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області провели інформаційну кампанію у закладах освіти серед учнів молодших класів щодо профілактики сказу. Метою заходу була просвітницька робота з надання дітям необхідного обсягу знань щодо поведінки при зустрічі з бездомними собаками та дикими тваринами, особлива увага приділялася алгоритму дій при укусах тварин.
З метою підвищення інформованості дітей молодшого шкільного віку щодо небезпечності захворювання на сказ у 4-Б класі Великомихайлівського опорного ліцею відбувся «відкритий урок». Школярам продемонстровано анімаційний мультфільм «Сказульки про тварин», ознайомлено з інформаційними матеріалами: «Мова собак: як зрозуміти, що хоче сказати твій улюбленець?», «Хочеш мати друга? Будь другом», роздано постери «Як не слід поводитися з собакою». Усім дітям, які взяли участь у просвітницькому заході видано сертифікати щодо підтвердження того, що його власник тепер знає, як поводитися з собаками.
Роздільнянським районним управлінням взято участь в засіданні «круглого» столу, яке організовано Українською Асоціацією Медіа Бізнесу та за підтримки ЮНЕСКО в межах реалізації проєкту «Безпритульні тварини: проблема та шляхи вирішення».