У рамках підписаного Меморандуму між Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області та Державною службою з лікарських засобів і контролю за наркотиками в Одеській області відбулася перша робоча зустріч із представниками фармацевтичного бізнесу – виробниками, імпортерами, дистриб’юторами лікарських засобів і медичних виробів.

Захід відкрився під головуванням начальника Головного управління Руслана Ахмадулліна, котрий у присутності начальника Держлікслужби в Одеській області Валерії Ляшенко-Щербакової нагадав, що місяць тому був підписаний важливий Меморандум, за яким обидві сторони домовились посилити правову обізнаність та практичне застосування законодавчих норм серед учасників аптечного бізнесу Одещини.

У центрі уваги першої зустрічі стали два ключові питання: реклама фармацевтичних продуктів і медичного обладнання, та державне регулювання цін. Важливим аспектом є те, що Головне управління як територіальний орган Держпродспоживслужби здійснює контроль за дотриманням вимог щодо формування та застосування регульованих цін на лікарські засоби та медичні вироби в Одеській області. Крім того, воно відповідає за виконання норм законодавства, що стосується реклами – зокрема, в частині захисту прав споживачів та виконання антитютюнових вимог.

У рамках обговорення начальник управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Андрій Бондарчук пояснив, що саме слід вважати рекламою, а що є лише інформацією про продукт, яку мову варто використовувати, хто має право рекламувати лікарські препарати, і які помилки можуть призвести до штрафів. Особливо підкреслювались вимоги до оформлення реклами, а також важливість дотримання встановлених правил щодо написів на медичних виробах.

Завідувач сектору контролю за регульованими цінами Олена Кузнецова звернула увагу на важливість дотримання обмежень щодо торговельних націнок, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та медичні вироби». Окремо розглянуто питання реалізації ліків, зокрема інсулінових препаратів, вартість яких підлягає реімбурсації, а також питання, що є підставою для здійснення позапланових перевірок з боку Держпродспоживслужби, адже планові – припинено на період дії військового стану в Україні.

Отже, старт налагодженню ефективного діалогу покладено, однак є ще багато питань, які необхідно розглянути в рамках Меморандуму про співпрацю. Наступні зустрічі вже готуються.