Електричне та електронне обладнання, зокрема низковольтне – важлива частина сучасного побуту. Однак, під час вибору електричних приладів обов’язково слід зважати не тільки на привабливість дизайну, але й на якість та безпечність товару. Адже іноді такі симпатичні та необхідні у побуті прилади несуть в собі приховану загрозу, виявлену експертами ДП «Укрметртестстандарт» за результатами випробувань, ініційованих Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області під час здійснення державного ринкового нагляду. Це наступні прилади:

  • нічник LED мережевий «Ведмедик» ТМ «LUNO» (code: 82336, ш/к: 2900000823365. номінальною напругою 220/ 240 В(v) / 50 Гц (Hz); ступінь захисту: IP20 (для житлових приміщень); дата виготовлення 04.2024; виробник КНР);
  • нічник LED мережевий сенсорний (арт. 89198, ш/к: 2900000891982, номінальною напругою 220/240 В(v)/50 Гц (Hz); ступінь захисту: IP20 (для житлових приміщень); дата виготовлення 18.04.2024; виробник КНР);
  • машинка для стрижки волосся зі змінними насадками ETCEO, арт. 32923, Model: ET-6829, ш/к: 2310000329231; 110V/220V 6H 50-60Hz 3W.; дата виготовлення 01.2024; виробник- Китай).

Ці прилади не відповідають вимогам щодо наявності достатнього захисту від небезпек, частини електроприладів виготовлені з недостатньо вогнестійких матеріалів; ізоляція приладів не придатна для використання у передбачуваних умовах: кришка акумулятора машинки закріплена ненадійно і не забезпечує захист від контакту з недостатньо ізольованими клемами акумулятора, габаритні розміри вилки приладу (довжина та ширина контактної поверхні, діагональний розмір контактної поверхні) не відповідають стандартному листу; повітряні проміжки та шляхи спливу по посиленій ізоляції недостатні, чим не забезпечений адекватний захист від небезпек електричного (непрямий контакт) та неелектричного характеру (вогнестійкість); ненадійне закріплення частин обладнання не відповідає очікуваним механічним вимогам та наражає споживачів на небезпеку і може призвести до загорання, враження електричним струмом, особливо при зміні навантаження на електромережі у теперішній час.

Крім того, відсутнє обов’язкове маркування: назва торгової марки (торгового знаку) або найменування виробника чи відповідального постачальника;  відсутня інформація щодо заміни джерела світла, номінальна напруга у вольтах; символ класу захисту ІІ; модель (тип); номінальна вхідна потужність світильника. До світильників не додано інструкцію з необхідною інформацією щодо використання в приміщенні та температури довкілля. Інструкція, що супроводжує машинку для стрижки волосся, не містить такої необхідної для споживача інформації, як-от застереження щодо використовування дітьми віком від трьох років під наглядом уповноваженого персоналу з метою забезпечення того, щоб вони не вдавалися до гри з приладом; використання приладу дітьми віком від восьми років і старше і особами з обмеженими фізичними, розумовими вадами або вадами сприйняття (сенсорними вадами), або особами з браком досвіду та знань, якщо їм було надано інструкції щодо використання приладу безпечним чином та якщо вони розуміють небезпеку, яку прилад може створювати; чищення та обслуговування не повинні виконувати діти без нагляду.

Зважаючи на обставини, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», відділом ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до розповсюджувача даної продукції вжито обмежувальні (корегувальні) заходи – вилучення продукції з обігу та заборону надання на ринку. Тож закликаємо споживачів утримуватись від купівлі даного електричного обладнання.

У разі виявлення в реалізації зазначеної продукції просимо повідомляти територіальні органи Держпродспоживслужби в будь-який спосіб, зазначивши назву магазину та адресу, де реалізується ця продукція.