Свята вже на горизонті! Різдво і Новий рік – це магія, яку неможливо скасувати. Так, гучні феєрверки та бучні гуляння поки що не на часі, проте це зовсім не означає, що треба відмовлятися від святкування. У складні часи ми лише стаємо сильнішими, і наші домівки все одно будуть сяяти, а святкові столи – радувати близьких. Це ж наша ДНК. Українці завжди створюють свято, навіть коли це здається неможливим.
Фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області пропонують невеликий цикл коротких порад щодо вибору святкових прикрас: штучних ялинок, ялинкових іграшок та новорічних гірлянд.
Для початку найголовніша порада: ніколи не вибирати все це лише за принципом «гарно-негарно», а тільки за їх якістю та безпечністю. Неякісні вироби можуть містити шкідливі речовини, як-от фенол, свинець і інші токсичні речовини, які є небезпечними для людини і особливо для дітей.
Отже, наші сьогоднішні поради стосуються вибору штучної ялинки.
- Перед покупкою попросіть продавця показати документ про якість та безпечність штучної ялинки. Адже ця продукція – багаторазового використання, що буде знаходитися у вас вдома не один рік.
- Перш ніж купувати ялинку, поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен – це полімер, який не виділяє токсичних речовин. Полівінілхлорид – пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо штучне деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго, то безпосередньої загрози здоров’ю воно не завдаватиме. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми!
- Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він «вивітриться», не треба. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.