Продовжуємо Тиждень обізнаності про ясеневу смарагдову вузькозлатку. Вона – небезпечний шкідник ясеня, горіху та деяких інших листяних порід дерев. Пошкодження можуть також зазнавати представники родів: горіх (Juglans), лапина (Pterocarya), в’яз (Ulmus).

На відміну від більшості інших стовбурових шкідників златка здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Значної шкоди завдають як личинки, так й імаго (жуки). Жуки живляться листям дерев, личинки завдають шкоди стовбурам. Личинкові ходи дуже вигнуті, забиті буровою мукою, розширюються із зростанням личинки. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років.

Основними ознаками пошкодження дерева є:

  • крона стає розрідженою;
  • крона починає всихати зверху до низу (Фото 1);
  • під корою, що відійшла від стовбура, помітно личинкові ходи, які забиті буровою мукою (Фото 2);
  • на стовбурі з’являються характерні льотні отвори D-подібної форми (Фото 3).

В Одеській області златка може активно розмножуватися при середній температурі +19 °C і зимувати при –30 °C. Як і інші небезпечні стовбурові шкідники, ясенева смарагдова златка руйнує деревину у випадку заселення нею в стовбурі живих дерев, так і в стовбурах заготовленої технічної деревини.

Спільно з європейським проєктом EU4SaferFood ми підготували інформацію про ознаки пошкодження, які наносить деревам ясенева смарагдова вузькозлатка.