Охорона праці – не просто вимога законодавства. Це стратегічний актив організації, що напряму впливає на її ефективність, репутацію та довгострокову стійкість. Саме з таким підходом в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області відбувся семінар з охорони праці, організований у співпраці з Південним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці, з яким два роки тому підписано Меморандум про співробітництво і партнерство. Захід було приурочено до Дня охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня в Україні та збігається з Всесвітнім днем охорони праці.
Перед початком учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників України та працівників, які загинули на виробництві. Відкриваючи семінар, начальник Головного управління Руслан Ахмадуллін наголосив: «У сучасних реаліях, коли країна живе в умовах війни, надзвичайно важливо зберігати фокус на безпеці людини. Культура охорони праці має стати невід’ємною частиною кожного колективу, адже йдеться про найцінніше – людське життя і здоров’я».
У рамках семінару головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці в промисловості та соціально-культурній сфері управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Світлана Карманова презентувала аналітику щодо причин нещасних випадків у 2024 році та I кварталі 2025 року, акцентуючи увагу на найбільш ризикованих сферах, зокрема – у соціально-культурних установах. Було також детально розглянуто основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 року №337, і Закон України «Про охорону праці» – як фундаментальний документ у сфері безпеки праці.
Особливу увагу було приділено навчальному процесу з охорони праці: організації інструктажів, стажуванню працівників на робочих місцях, веденню відповідної документації згідно з Типовим положенням про порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці.
Учасники заходу дійшли згоди, що лише системна співпраця, постійне підвищення обізнаності й відповідальності керівників та працівників може забезпечити високий рівень безпеки праці. За підсумками семінару сторони домовилися продовжити спільну роботу над вдосконаленням заходів з охорони праці та запобіганням виробничому травматизму.





