На зовнішній вигляд павутинний кліщ – комаха розміром 1-2 мм. Шкідник буває різноманітних кольорів: жовто-зеленого, червоного, помаранчевого і навіть білого. На початку зараження огірків павутинні кліщі знаходяться на нижній частині листків. Це малесенькі крапочки, що рухаються.

Павутинний кліщ – шкідник, який пошкоджує огірки, висмоктуючи соки з листя, що призводить до пожовтіння, засихання та опадання листя, а також зниження врожайності. Далі кліщики переносяться на всю рослину, і вона втрачає вигляд та гине.

Перші ознаки павутинного кліща на огірках:

  1. На листі з’являються дрібні жовті або білі цятки, листя стає блідим і висихає.
  2. На нижній стороні листя можна помітити тонку павутину.
  3. Рослини можуть відставати в рості, а також втрачати врожайність.

Для профілактики появи шкідника важливо підтримувати оптимальні умови вологості повітря та температури, уникати загущених посадок та регулярно провітрювати теплиці. Для шкідника ідеальною є суха та спекотна погода, тому прекрасною профілактикою стане регулярне обприскування огірків.

Якщо культура росте у відкритому ґрунті, робити це варто лише вранці та ввечері, адже за активного сонця вдень на листі можуть з’явитися опіки. В теплиці обприскувати можна в будь-який час. Для боротьби з шкідником рекомендовано використовувати хімічні препарати згідно з Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.