Згідно результатів досліджень патологічного (біологічного) матеріалу Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 08.02.2024, у зразках, відібраних від чотирьох трупів дикої птиці (лебеді), виявлено РНК вірусу грипу (типу А, субтипу H5).
З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та виконання вимог чинного законодавства, 09.02.2024 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білгород-Дністровській районній військовій адміністрації, на якому розглянуто питання недопущення подальшого поширення збудника захворювання, зокрема питання біологічного захисту господарств усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, та проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики грипу птиці.
На засіданні комісії визначено межі неблагополучної території (неблагополучного пункту), буферної зони (зони захисту) та зони спостереження (зони нагляду). Визначеним відповідальним дано відповідні доручення.
Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертається до громадян, котрі утримують птицю!
Аби мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства, треба дотримуватися низки обов’язкових заходів:
- птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
- не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
- не допускати контакту домашньої птиці з дикою, територія проживання та харчування якої певною мірою пов’язані з людиною (ворони, голуби, горобці, синиці, сойки, галки, граки тощо) та особливо з дикою перелітною птицею;
- проводити ретельну очистку пташника та періодичну дезінфекцію;
- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.