Продовжуємо цикл коротких порад щодо вибору святкових прикрас. Перші поради стосувалися вибору штучної ялинки. На черзі – поради щодо вибору ялинкових іграшок.

Перед покупкою уважно роздивіться виріб. Новорічні прикраси та іграшки не мають виділяти різкого запаху, фарба з поверхонь не повинна залишатися на руках, а блискітки не мають осипатися або прилипати до рук. Якісні скляні кулі покриваються шаром сріблення зсередини, а не ззовні.

Зверніть увагу на кріплення гірлянд та кульок. Неякісне кріплення і тендітні затискачі можуть призвести до того, що від падіння гірлянди з лампочками спалахне пожежа, а при найменшому торканні до ялинки, скляні іграшки падають і б’ються. Пам’ятайте, що яскраві іграшки та ялинка часто приваблюють малюків. Тому скляні, тендітні та крихкі іграшки, особливо із дрібних деталей, які дитина може відламати та проковтнути, необхідно тримати якнайдалі від малюків. Це стосується й прикрас та свічок, що імітують їжу (штучні цукерки, пряники, фрукти). Не можна прикрашати ялинку свічками, особливо у поєднанні із легкозаймистими матеріалами, наприклад, ватою чи тканиною.

Мішура та «дощик» становлять небезпеку як для маленьких дітей, так і для домашніх тварин. Мішура – тонкий метал, здатний травмувати слизову оболонку та внутрішні органи. Діти часто пробують жувати дощик. Щойно дитина візьме кінчик мішури у рот, їй майже не вдасться виплюнути прикрасу. В такому випадку необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця.

У наступному матеріалі розповімо про те, на що треба звертати увагу при покупці гірлянд.