Завершуємо цикл коротких порад щодо вибору святкових прикрас. Перші стосувалися вибору штучної ялинки. Інші – ялинкових іграшок. На завершення – про новорічні гірлянди.

Обираючи новорічну гірлянду, варто уважно вивчити маркування та інструкцію. Ілюмінацію для закритих приміщень не можна використовувати надворі. Пластик, не розрахований на холод, може луснути, у негерметичні лампочки потрапить волога, у результаті – закорочення дротів. У той же час ілюмінацію для вулиці не можна використовувати у закритому приміщенні. Вона може виділяти небезпечні випари. Якщо купуєте електричні прикраси і різну ілюмінацію без документів та будь-яких гарантій, переконайтеся, що лампочки не випадають з гнізд, вилка й шнур надійно з’єднані і не піддаються на злам.

Бажано також включити гірлянду перед покупкою і перевірити, щоб після хвилини-другої гірлянда не почала видавати різкий «горілий» або «хімічний» запах, та виріб не сильно нагрівався. Потужність має бути до 65 Вт. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, миготіння лампочок) негайно відключіть гірлянду. Не варто включати багато електричних приладів одночасно. Перед тим, як залишити дім, переконайтесь, що всі вони вимкненні.

Найефективніший спосіб убезпечити себе та своїх дітей від неякісних іграшок – купувати їх у спеціалізованих магазинах, супермаркетах, де іграшки мають необхідне маркування, а продавець може надати всю необхідну документацію, яка підтверджує безпеку та якість обраної продукції.