dpss od3 facebook b

fb2                      dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 9:00 до 17:30
обідня перерва: з 13:00 до 13:30

Інформація для населення щодо попередження негативного впливу пестицидів на життєдіяльність людини.

kartinki24 field 0027

    Пестициди - це отруйні речовини, які використовуються для знищення шкідливих організмів  рослинного і тваринного походження і застосовуються в сільському господарстві та в побуті.

В організм людини вони можуть потрапити  через  органи дихання (можна  вдихнути пестицидну пару або пил, через шкіру (при забрудненні шкіри  пестицидами), через органи травлення (можна випадково проковтнути пестициди, або при вживанні  забрудненої пестицидами їжі та води).

 

Як уникнути отруєння пестицидами  при застосуванні? 

 • Уникайте використання пестицидів у вітряну погоду (коли швидкість вітру перевищує 2,5 м/с);
 • Під час внесення пестициду стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил пестицидів;
 • Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблюваного об'єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;
 • Якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно закривайте вікна та двері, не випускайте дітей гуляти на вулицю.

Розглянемо випадки попадання пестицидів в організм при вживанні їжі та води, через повітря та можливі запобіжні заходи більш детально.

Попередження ураження пестицидами через їжу.

Ми постійно отримуємо певну кількість пестицидів при споживанні фруктів, овочів, м'яса, яєць, молока тощо, тому що в них завжди є пестицидні залишки. Хоча під впливом часу вони руйнуються, проте для обмеження негативних наслідків необхідно вжити власні запобіжні заходи:

 • Ретельно мити овочі і фрукти у проточній воді щіткою, зрізати шкірку;
 • Варити або пекти продукти - термічна обробка зменшує кількість залишків деяких пестицидів;
 • Дичина, як відомо, майже не має жиру, в якому звичайно накопичуються пестициди. І все ж уникайте полювання на території, де активно застосовуються хімікати;
 • Уникайте рибної ловлі на водоймах, де траплялося забруднення води;
 • Не збирайте дикорослі плоди та ягоди біля доріг, ділянок відчуження або полезахисних смуг, які могли бути оброблені пестицидами.

 

Попередження ураження пестицидами через воду.

При внесенні в ґрунт, певна кількість пестицидів може потрапити у струмки і в ріки. Цей стік разом із промисловими скидами здатний спричинити забруднення  поверхневих та підземних вод. Тому, якщо ви живете у місті, то вода у вашому крані, а коли в селі - то у колодязі незалежно від того, звідки вона надходить - з поверхневих чи підземних джерел, теж може містити низькі концентрації пестицидів. В міських мережах водопостачання якість води постійно перебуває під контролем, чого не можна сказати про сільські або приватні колодязі. Контроль у них не здійснюється, крім тих випадків, копи власники самі виявлять ініціативу. Тому, зменшити можливість забруднення води у своєму колодязі ви можете таким чином:

 • Будьте обережні при використанні пестицидів у своїй садибі, особливо якщо колодязь мілкий або має пошкоджену цямрину;
 • Ніколи не використовуйте і не змішуйте пестициди біля колодязя;
 • Переконайтеся, що ваш колодязь заглиблюється до водних джерел, які відокремлені від поверхневого водоносного шару;
 • Якщо маєте сумніви щодо якості води з вашого колодязя, зверніться до будь якої акредитованої лабораторії, яка проводить дослідження води;
 • Якщо аналіз води з вашого колодязя покаже наявність пестицидів у кількостях, що становлять загрозу для здоров'я, вам слід змінити джерело водопостачання.

Попередження ураження через повітря.

Після застосування отрутохімікатів у домашньому чи робочому приміщенні, у повітрі та на поверхні стін і меблів, протягом досить тривалого часу можуть залишатися пестицидний пил або краплі. Щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю, слід пам'ятати наступне:

 • Використовуйте отрутохімікати у приміщенні лише у випадках крайньої необхідності, забезпечте ретельне провітрювання під час та після обробки;
 • Якщо пестициди використовуються всередині вашого дому, частіше провітрюйте приміщення, адже повітря ззовні значно чистіше, відкривайте вікна та двері;
 • Якщо пестициди використовувалися дуже активно і постала проблема серйозного забруднення повітря всередині приміщення, вичистіть щіткою усі поверхні, де хімікати могли осісти, тощо.

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost