dpss od3 facebook b

fb2                      dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

 

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 9:00 до 17:30
обідня перерва: з 13:00 до 13:30

Ветеринарно-санітарний паспорт для чотирилапого улюбленця?

sobaka v samoliote

    Вже скоро в українців розпочнеться сезон відпусток. Враховуючи те, що з введенням безвізових поїздок в країни ЄС, багато подорожуючих захочуть взяти з собою своїх чотирилапих улюбленців, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує.

Що необхідно зробити, щоб мати змогу подорожувати за кордон зі своїм котом чи собакою?

 

Для того, щоб вивезти тварину за кордон необхідно: оформити ветеринарно-санітарний паспорт для тварини, куди будуть вносити інформацію про чіпування, вакцинації та інші обробки Вашого улюбленця. 

Для безперешкодного транспортування тварини в країни ЄС тварину необхідно:

  1. чіпувати, провести повний загальнообов'язковий комплекс вакцинацій згідно віку. Зауважуємо що щеплення проти сказу проводиться з 12 тижневого віку.
  2. Не раніше ніж 30 днів після дати вакцинації і не пізніше ніж за три місяці до дати поїздки здати кров для аналізу (FAVN test). Цю процедуру можна провести в будь-якій ветеринарній клініці. Необхідний аналіз в Україні проводить "Центр з діагностики заразних хвороб тварин Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи".

Термін проведення дослідження - 14 робочих днів (в разі необхідності термін може бути збільшений до 3-4 тижнів).

Отримати результати лабораторних випробувань сироваток крові на наявність антитіл до вірусу сказу (FAVN test).

Тест на антитіла є пожиттєвим за умови дотримання термінів вакцинації, і в рекомендаціях вказано, що вакцина повинна бути одна й та сама.

Вивезти за кордон тварину буде можливо не швидше ніж за три місяці після дати взяття аналізу.

Не більше ніж за 3 дні до планованої поїздки, прийти в державну клініку ветеринарної медицини, де проведуть огляд тварини, перевірять результати FAVN test-у і видадуть ветеринарне свідоцтво "Форма 1".

Цю форму необхідно змінити на "Міжнародний ветеринарний сертифікат" в пункті Державного ветеринарного санітарного контролю на кордоні та транспорті. І вже з цим пакетом можна їхати за кордон.

​Основні вимоги при оформленні документів для кота чи собаки є однаковими. Але необхідно зважати на те, що кожна країна може мати додаткові вимоги до ввезення. Основні можна переглянути на сайті Держпродспоживслужби (Вищезазначені вимоги стосуються подорожей в країни ЄС).

Щодо вакцин проти сказу, які можна використовувати.

Є затверджений перелік вакцин від сказу. Ми використовуємо українську вакцину Рабістар" (RABISTAR), вона є в затвердженому переліку. Тобто вакцина, яка використовується в Україні для боротьби зі сказом підходить для виготовлення необхідних документів для поїздки за кордон. Вакцинація проти сказу в державних закладах ветмедицини проводиться безкоштовно.

Відповідно, термін дії вакцини становить один рік і якщо людина вже раз оформлювала документи для поїздки за кордон то в подальшому їй необхідно буде лише вчасно проводити вакцинування, та оформлювати свідоцтво "Форма 1" та "Міжнародний ветеринарний сертифікат".

Щодо ветеринарного паспорта.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включно із дослідженням і щепленням (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Право надання цієї адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України "Про ветеринарну медицину" та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір оплати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн 29 коп.

Ветеринарні паспорти, видані приватними клініками підлягають заміні. Старий паспорт в них залишиться, але необхідно оформити новий паспорт.

Рекомендуємо для детальної інформації звертатись до ДУ «Одеська міська лікарня ветеринарної медицини».

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost