RASFF: небезпечна концентрація домішок в італійських йогуртах

1

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 31.08.2021 (№2021. 4355-fup 9) щодо вилучення йогуртів з Італії (виробник: Granarolo SpA, Vernate (MI) із вмістом камеді ріжкового дерева (Е410), яка перевищує максимально допустимі рівні для оксиду етилену. Йогурти експортувались в Україну (місце доставки: ТОВ «Дистрибуційно-логістична компанія «Пілот», пров. Володимира Усенка, 2, м. Харків, 61093).

Просимо негайно повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області про виявлення цього продукту в обігу (Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, +380487161301) та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що вони можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.

Довідково

Камедь бобів ріжкового дерева (Е410) – природна добавка-емульгатор, яка надає продуктам в’язкість, зберігаючи структуру та форму, дозволена для використання в продуктах, які не нагрівають, – холодних десертах, консервах, плавлених сирках, хлібі тощо.

 

dpss

uryad portal

lab diagnost