dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Листопадні кущі

11

Знову поговоримо про особливості озеленення нашого регіону.

У попередніх публікаціях навесні та влітку ми розглядали асортимент хвойних та листопадних дерев для озеленення в Одеській області. Зараз настала черга листопадних кущів.

В першу чергу кущі допомагають створити об’ємну ландшафтну композицію, плавна зміна висоти рослин візуально розширює ділянку, робить її завершеною та затишною, наближеною до природних пейзажів. Та навпаки, якщо композиція буде складатися з одних лише дерев та квітів, то візуально ділянка виглядатиме меншою. Звісно, деякі види дерев чудово виглядають в поодиноких композиціях, але такі солітери слід використовувати на великих ділянках.

Також кущі дуже пластичні рослини. Вони з легкістю піддаються формуванню. Якщо ви хочете урізноманітнити вашу ділянку за допомогою стрижених форм, але досвіду зі стрижкою не має, то листопадні кущі ідеальні для експериментів і перших кроків в топіарному мистецтві, вони досить швидко ростуть і помилки в формуванні з легкістю зникнуть до наступного сезону. Ще кущі задають настрій композиції. Так, наприклад, квітучі кущі допоможуть створити романтичний настрій, строкате листя додає загадковості і яскравих акцентів, вічнозелені – строгих нот, не слід забувати про декоративнокорі кущі, які розфарбують зимовий сад.

Тож розглянемо асортимент листопадних кущів для озеленення території Одеської області.

Для озеленення глинистих ґрунтів найкращим вибором будуть кущі Абелії, Барбарису, Вейгели, Гамамелісу, Дейції, Жимолості, Калини, Кизильнику, Лабурнуму, Ліщини, Магнолії, Садових жасмінів, Деренів, Смородини, Сніжноягодників, Таволги, Форзиції, Хеномелісів, Шипшини.

Для сухих кислих ґрунтів найкраще підійдуть Барбариси, Верба попеляста, Гібіски, Жимолості, Керія японська, Карагана деревоподібна, Кизильники, Пухироплідник калинолистий, Тамарікс.

Одночасно толерантні до кислих та лужних ґрунтів Барбарис звичайний, Бузина червона, Бузина чорна, Верба попеляста та Калина звичайна.

На дуже вологих ґрунтах чудово проявлять себе Аронії, Бузини, Верби, Горобинники, Калина звичайна, Обліпиха крушиноподібна, Пухироплідник калинолистий, Свидина біла, Свидина криваво-червона, Сніжноягодники, Таволга Білліарда, Таволга Вангутта, Фотінія ворсиста.

На приморських територіях найбільшої декоративності досягнуть кущі Бруслини японської, Гортензії великолистої, Обліпихи крушиноподібної, Пухиропліднику калинолистого, Сливи колючої, Тамаріксів, Чингілю сріблястого.

В глибокій тіні будуть рости Бірючини, Смородина альпійська, Сніжноягідники.

0203040506

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost