dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa

Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Фальсифіковані отрутохімікати – небезпека для майбутнього врожаю

2

На ринку України є різноманітні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів. Вони мають високу якість, ефективність і зручність у застосуванні, які забезпечили найкращі фахівці провідних фірм виробників такої продукції. Нажаль, будь-який хороший продукт стає об’єктом підробок. Фальсифікати приваблюють фермерів через свою дешевизну, а також непоінформованість людей про те, наскільки шкідливими можуть бути подібні продукти. Саме про це фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області постійно наголошують під час інформаційно-роз’яснювальних бесід із сільгоспвиробниками.   

 

Днями бесіди на тему можливої наявності на ринку фальсифікованих пестицидів та про негативні результати їх використання державні фітосанітарні інспектори відділу контролю за обігом засобів захисту рослин провели в Одеському районі та Татарбунарах.

Окрім законодавчого визначення терміну «фальсифіковані пестициди», вимог чинного законодавства до пестицидів, що завозяться в Україну, та наслідків застосування, впливу на здоров’я людини, небезпечності для довкілля, токсичності для врожаїв, інспектори розповіли, як захиститись від підробок та вкотре підкреслили, що підроблені пестициди завдають шкоди репутації легальних національних виробників, оскільки найпоширеніші види фальсифікованих отрутохімікатів упаковуються в контейнери, які візуально нагадують справжні, добре відомі засоби.

Отже, на що треба звертати увагу:

  • Уважно розглядайте етикетку! Інформація на ній повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою із зазначенням назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номера партії, ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування, форми витрат, культури об’єкту, способу й часу обробки, обмежень і термінів очікування, способів знешкодження, заходів безпеки та надання першої медичної допомоги.
  • Етикетка та упаковка мають бути заводськими. Етикетка повинна міцно кріпитися на упаковці.
  • Не можна купувати пестициди і агрохімікати на ринках, з авто вантажівок, у невідомих продавців, через мережу Інтернет, без чека та сертифіката якості.

 34

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost