dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Хвороби пекінської капусти

1

Пекінська капуста свою популярність завоювала у городників і агрономів завдяки своїй невибагливості і родючості. Вона відмінно буде рости як на присадибній ділянці у відкритому ґрунті, так і в теплиці. Але одне затьмарює – схильність до різних хвороб і натиску шкідників.

Докладно розповімо про головні хвороби пекінської капусти.

Альтернаріоз – інфекційне захворювання, яке викликають грибкові спори, що переносяться краплями води. Головна причина розвитку хвороби – надлишкова вологість. Інфекція може вражати рослину ще на стадії розсади. Основний симптом у такому випадку – чорні смуги і плями на зародкових листках. У дорослої рослини капусти на верхніх листках качана утворюються темні плями, покриті пухким нальотом кольору сажі. При цьому плями часто мають жовту облямівку. Хвороба може вражати капусту й на стадії зберігання. Альтернаріоз провокує масове загнивання капустяного листя.

2

Для боротьби із захворюванням використовують препарати, які рекомендовані «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» для роздрібного продажу населення. Рослини обробляють кожні 1,5-2 тижні, поки не зникнуть характерні симптоми. Щоб уникнути розвитку альтернаріозу в процесі зберігання качанів, забезпечують оптимальні або близькі до них умови (температура на рівні +2-4°С, вологість 70-80%, хороша вентиляція, відсутність світла). Перед закладанням у підвал качанів капусти приміщення дезінфікують, протираючи всі поверхні гашеним вапном, розведеним водою, ретельно їх відбирають, розкладають або підвішують так, щоб вони не торкалися один одного.

Точковий некроз не є інфекційним. Захворювання розвивається через порушення метаболізму рослини. До точкового некрозу найчастіше призводить неправильне підживлення, зокрема надмірне внесення азотно-фосфорних добрив. Виявляється у вигляді темних крапок на черешках листя пекінської капусти всередині качана. Помітити ознаки хвороби можна в період дозрівання в полі, а також під час зберігання. В якості профілактики зараження у ґрунт перед посадкою слід внести вапно, а під час вегетації капусти – калійні добрива.

3

Слизовий бактеріоз (мокра бактеріальна гниль) – бактеріальне зараження, що дуже часто зустрічається. Перші ознаки можна помітити вже при формуванні зовнішнього листа капусти. На листках з’являються плями, схожі на мокру гниль, а також виникає неприємний запах. Надалі це призводить до відмирання листа, а інфекція продовжує поширюватися по рослині. В результаті, ураження призводить до загибелі рослин капусти. Часто хвороба зустрічається на зрізаних качанах в період зберігання. Вилікувати це захворювання сучасними засобами неможливо. Єдиний спосіб гарантовано вберегти врожай – висаджувати стійкі до бактеріозу сорти. 

4

dpss

uryad portal

lab diagnost