dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Худобомогильники та біотермічні ями низки територіальних громад Білгород-Дністровського району мають бути приведені у відповідність до чинних правил облаштування і утримання

7

У Татарбунарах за участі начальника Білгород-Дністровського районного управління Головного управління Петра Сьоміка та керівників структурних підрозділів Білгород-Дністровської райдержадміністрації, голів Татарбунарської, Дивізійської, Лиманської, Тузлівської територіальних громад відбулась робоча нарада щодо ветеринарно-санітарного стану худобомогильників.

Петром Сьоміком доведена інформація, що відповідно до Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України, затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.2008 №232, встановлені основні ветеринарно-санітарні вимоги щодо утримання і ветеринарно-санітарного упорядкування діючих худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України. Ці Правила поширюються на місцеві органи виконавчої влади, суб’єктів господарювання всіх форм власності, що займаються утриманням, розведенням, обігом тварин та переробкою сировини тваринного походження.

Відповідно до ст. 30 та 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:

  • вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин;
  • визначення території для розміщення відходів відповідно до законодавства;
  • здійснення контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами тощо.

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження забезпечують належне облаштування місць захоронення побічних продуктів тваринного походження.

Станом на 12.05.2023 року на території Білгород-Дністровського (Татарбунарського) району знаходяться три худобомогильники і одна біотермічна яма за межами населених пунктів:

  • в Дивізійській територіальній громаді один худобомогильник за межами с. Вишневе та одна біотермічна яма за межами с. Дивізія;
  • в Лиманській територіальній громаді один худобомогильник за межами с. Приморське;
  • в Татарбунарській територіальній громаді один худобомогильник за межами с. Дельжилери.

На зазначені об’єкти в Татарбунарській дільничній лікарні Білгород-Дністровської районної державної лікарні ветеринарної медицини заведені ветеринарно-санітарні картки і проводяться систематичні епізоотичні обстеження.

Цього року лікарями ветеринарної медицини здійснювалося обстеження та встановлено наступне:

  • в Дивізійській територіальній громаді худобомогильник за межами с. Вишневе та біотермічна яма за межами с. Дивізія не огороджені, відсутні верхні кришки та зарощені бур’янами;
  • в Лиманській територіальній громаді худобомогильник за межами с. Приморське відсутня верхня кришка, не огороджений;
  • в Татарбунарській територіальній громаді худобомогильник за межами с. Дельжилери не огороджений.

8Отже худобомогильники та біотермічна яма на території територіальних громад не відповідають вимогам Правил облаштування і утримання худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів у населених пунктах України.

Відповідно до «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України» затвердженими наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.2008 №232, згідно п. 1.4., улаштування нових худобомогильників та  біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України забороняється з часу набуття чинності цих Правил.

Петро Сьомік запропонував включити до порядку денного найближчих сесій районних рад, міськвиконкомів, сільських та селищних рад розгляд питань щодо поводження з відходами тваринного походження та затвердження заходів з приведення наявних худобомогильників та біотермічних ям у відповідність до вимог чинних Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям та виведення з експлуатації недіючих худобомогильників.

dpss

uryad portal

lab diagnost