dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Маркування мийного засобу за новими показниками складників фосфору

1

Передбачені законодавством зміни стосовно складу мийних засобів, а саме зменшення частки фосфору у їх складі, - доволі складний етап. Він передбачає зміни не тільки на законодавчому рівні, але й супроводжується змінами безпосередньо на ринку України. У строки, зазначені у постанові Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 року  № 575 «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів», з 31.12.2023 року на ринок України мають надходити виключно мийні засоби, які відповідають новим вимогам, а саме з показниками складників фосфору, зазначеними в Технічному регламенті.

Велику увагу необхідно приділити саме маркуванню мийних засобів, тому що при покупці того чи іншого засобу покупець має обрати якісний товар, який відповідатиме вимогам Технічного регламенту.

Перш за все, треба звернути увагу на призначення того чи іншого мийного засобу, оскільки саме від цього аспекту залежить допустима частка вмісту фосфатів. Значення мийного засобу має бути вказано українською мовою, чіткими зрозумілими літерами, які не видаляться із пляшки на протязі всього терміну використання мийного засобу.

2

Обов’язковою умовою має бути наявність інструкції із застосування заходів безпеки згідно із законодавством, а в разі її відсутності – вимоги, що наведені у ДСТУ ГОСТ 31340:2009 (Попереджувальне марковання хімічної продукції). Цей пункт є надто важливим та потребує особливої уваги через те, що саме він інформує споживача про безпечність мийного засобу або ж його небезпеку для здоров’я людини, а також передбачає заходи застереження та спосіб безпечного використання.

Не менш важливий пункт – дата виготовлення, термін придатності, умови зберігання та дозування мийного засобу. Невід’ємною складовою є знак відповідності технічному регламенту. Саме його наявність передбачає  відповідність того чи іншого мийного засобу всім вимогам Технічного регламенту.

Дотримання всіх цих норм забезпечить якнайшвидшу адаптацію змін в законодавстві на ринку нехарчової продукції. 

dpss

uryad portal

lab diagnost