dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

За недекларування роздрібних цін на пальне товариством сплачено штраф до державного бюджету разом із сумою необґрунтовано отриманої виручки

02

Рік тому, у червні 2022 року, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області була проведена позапланова перевірка автозаправної станції, що здійснює роздрібну реалізацію бензину та дизельного палива в смт. Авангард Одеської області, та належить товариству з обмеженою відповідальністю. Встановлено, що товариством не здійснювалось декларування зміни роздрібних цін на дизельне паливо та бензин марок А-92, А-95, чим порушувались вимоги Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2020 № 341 (далі – Порядок).

В результаті допущених порушень товариством за місцем здійснення господарської діяльності АЗС з урахуванням обсягу реалізованого пального необґрунтовано отримана додаткова виручка у сумі 5 709,35 грн. За результатами перевірки був складений акт та наданий припис, яким товариство зобов’язано здійснити декларування зміни роздрібних цін на пальне. Також Головним управлінням було прийнято рішення про застосування до товариства адміністративно-господарських санкцій у сумі 11 418,70 грн.

У зв’язку з тим, що у визначений термін товариством вимоги Головного управління виконані не були, до Одеського окружного суду було подано адміністративний позов про стягнення з товариства адміністративно-господарських санкцій. Суд розглянув матеріали справи, всебічно та повно з’ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та зробив наступні висновки.

В період з 12 травня 2021 року (запровадження декларування зміни цін на пальне) і по даний час державою відповідно до статті 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» по-різному здійснювалось державне регулювання цін на пальне, зокрема шляхом запровадження процедури декларування зміни цін на пальне, а також установлення граничних рівнів торговельної надбавки при формуванні роздрібних цін.

Суд в своєму рішенні звертає увагу, що зазначене підтверджується листом Держпродспоживслужби від 02.06.2022 року №15.2.1-7/5992 до Головних управлінь в областях та м. Києві, де зазначено, що на виконання вимог пункту 1 доручення Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. від 08.05.2022 №11381/0/1-22 Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях та м. Києві проводились перевірки дотримання суб’єктами господарювання на роздрібному ринку пального вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Задля уникнення критичної ситуації на роздрібному ринку пального, надмірного тиску на суб’єктів господарювання та мінімізації негативних наслідків, зокрема створення штучного дефіциту пального або припинення господарської діяльності, при проведенні перевірок дотримання граничних рівнів торговельних надбавок на бензини автомобільні та дизельне пальне було рекомендовано досліджувати у період з дати надання доручення і до дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2022 №594 про зупинення дії пункту 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, яким були запроваджені граничні рівні торговельних надбавок на пальне.

Судом наголошено, що з моменту призупинення дії пункту 41-4 вищезазначеної постанови Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях та м. Києві при проведенні перевірок повинні досліджуватися питання дотримання суб’єктами господарювання порядку декларування зміни роздрібних цін на дизельне паливо та бензин марок А-92, А-95.

При цьому суд враховує, що згідно з усталеною позицією Верховного суду носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог законодавства суб’єктами господарювання та документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, є акт перевірки.

Так, перевіркою встановлено та зафіксовано у акті перевірки, що в порушення вимог пунктів 2 і 3 Порядку, на АЗС товариства бензин автомобільний А-95 реалізовувався за роздрібною ціною 37,68 грн. / 1 л, яка була підвищена на 22%  без відповідного декларування зміни ціни. Внаслідок допущених порушень товариством необґрунтовано отримана додаткова виручка, яка разом зі штрафом підлягає вилученню до державного бюджету відповідно до прийнятого Головним управлінням рішення.

Суд відзначає, що матеріалами справи підтверджено, що товариство було належним чином повідомлено про накладення на нього Головним управлінням адміністративно-господарських санкцій. Проте у встановлені строки у добровільному порядку товариством санкції сплачені не були. Відтак суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог Головного управління та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі. Про що судом було винесено відповідне рішення.

На виконання рішення суду Товариством сплачено до державного бюджету адміністративно-господарські санкції в повному обсязі.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію пального, на те, що наразі продовжує діяти постанова Кабінету Міністрів України від 20.04.2020 №341, і тому, у разі зміни роздрібних цін на дизельне паливо та бензин, необхідно попередньо здійснити декларування таких змін цін відповідно до затвердженого Порядку. 

dpss

uryad portal

lab diagnost