dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Феромонні пастки для шкідників

1    Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області розпочали обстеження та моніторинг земель сільськогосподарського та іншого призначення за допомогою феромонних пасток. Мета цього заходу – встановлення фітосанітарного стану території Одеської області. 
    Феромонна пастка – це спеціалізований міні-контейнер. Він використовується в якості засобу боротьби з комахами-шкідниками – для заманювання та відлову комах за допомогою відповідного запаху, який характерний тільки для представників певного виду. У своїй роботі фітосанітари використовують активні речовини, які виділяють комахи для протягування до себе особин свого виду.

    Ці речовини називаються феромони. Їх наносять на клейку основу, яка тримає шкідників непорушно. 

    Основною метою застосування феромонних пасток є виявлення нових вогнищ шкідників, встановлення їхніх меж, фіксування динаміки льоту присутніх на території Одеської області карантинних шкідників, зниження чисельності карантинних організмів за допомогою пасток для створення «самцевого вакууму» та дезорієнтації самців, тобто порушення феромонного зв'язку між статями. Для різних видів комах використовують різні конструкції пасток. Все залежить від способу життя шкідника.32

dpss

uryad portal

lab diagnost