Виявлено факт замору водних біоресурсів
10 червня 2020 року у Хаджибейському лимані, в районі с. Алтестове (міст автодороги Київ-Одеса) та дамби Об’їзної дороги, виявлено факт загибелі креветки і молодих бичків. З метою встановлення факту загибелі водних біоресурсів та з’ясування причин загибелі креветки і молодих бичків фахівцем Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області в складі комісії здійснено виїзд на місце події.
На прибережних смугах загальною протяжністю 2 км виявлено факт замору водних біоресурсів. Візуальне обстеження показало, що вода в лимані має яскравозелений колір, із запахом сірководню та спостерігається значна кількість синьо-зелених водоростей.
За попередніми висновками комісії, причина загибелі водних біоресурсів - зниження вмісту кисню у воді до критичних значень.
Довідково:
Рибам, як і усім живим істотам, для підтримання життя потрібний кисень, який бере участь у процесі дихання. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Частково він утворюється у воді внаслідок життєдіяльності зелених рослин. У холодній прісній воді його розчиняється більше, ніж у теплій солоній. Найбільший вміст кисню у верхніх шарах водної товщі, найменший – у нижніх, а за певних умов його може зовсім не бути. Тому риби повинні весь час відшукувати місця, багаті на кисень. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.
Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху – масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.
Щоб зменшити кількість задух, необхідно проводити аерацію (насичення) води киснем повітря та зменшити ріст і розвиток синьо-зелених водоростей.
Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертається до всіх суб’єктів господарювання з проханням вчасно проводити необхідні заходи, щоб не допустити загибелі риби.