dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Державне регулювання у сфері виробництва лікарських засобів

tabletki   Відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 863 “Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів” з 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма “Доступні ліки”, спрямована на забезпечення населення ефективними та доступними лікарськими засобами.

   У сфері виробництва лікарських засобів дотримання суб’єктами господарювання при реалізації лікарських засобів закладам і установам охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, встановленого обмеження оптово-відпускної ціни, яка не може перевищувати розміру зареєстрованої (задекларованої) ціни.

   Додатково звертаємо увагу на пункт 3 постанови КМУ від 25 квітня 2012 року № 340 “Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”, яким встановлено на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків оптово-відпускної ціни та торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 25 відсотків закупівельної ціни.

   На офіційному сайті МОЗ України розміщено роз’яснення щодо реалізації залишків лікарських засобів, у якому зазначається, що:

  • лікарські засоби, закуплені операторами ринку фармацевтичної діяльності, у тому числі аптечними мережами, до 25 березня 2017 р., регулюються нормативно-правовими актами, чинними на момент закупівлі таких препаратів;
  • лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, закуплені операторами ринку фармацевтичної діяльності, у тому числі аптечними мережами, після 25 березня 2017 р., необхідно реалізовувати з дотриманням вимог державного регулювання цін шляхом встановлення на них граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 955.

   Звертаємо увагу пацієнтів, які придбають лікарські засоби за програмою «Доступні ліки», що у випадку виявлення Вами порушення норм цінового законодавства у сфері реалізації лікарських засобів за вказаною програмою, Ви можете звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за адресою: 65042, м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, тел./факс: (048)716-13-01.

dpss

uryad portal

lab diagnost