dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Профілактика інфекційних хвороб

vodaРекомендації населенню щодо проведення дезінфекції води індивідуальних колодязів з метою профілактики інфекційних хвороб, які мають водний шлях передачі.

Якісна та безпечна питна вода – необхідний компонент життя людини, від якості якої залежить стано здоров’я та санепідблагополуччя населення регіону. 

У 2017 році за результатами лабораторного контролю встановлено факти невідповідності питної води джерел децентралізованого постачання гігієнічним нормам. 

З метою профілактики спалахів інфекційних хвороб, які передаються водним шляхом передачі, необхідно дотримуватись деяких простих правил гігієни:
- для задоволення питних потреб та приготування їжі, користуйтесь водою з колодязів громадського користування та індивідуальних колодязів, яка відповідає гігієнічним вимогам та є безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, і має сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад (за результатами лабораторного контролю);
- в разі невідповідності питної води гігієнічним нормам необхідно провести ії знезараження. Підготовка до знезараження вимагає проведення наступних заходів: необхідно відкачати воду, відновити цілісність бетонних кілець і швів, очистити стінки та дно колодязя;
- для дезінфекції колодязів слід застосовувати спеціальні препарати, що мають дезінфікаційні та антибактеріальні властивості. Вони повинні бути здатні: знищувати патогенні організми, не бути токсичними, тобто бути безпечними для здоров’я та легко змиватися.

У разі підозри щодо розвитку ознак інфікаційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, пронос, нежить, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі тощо) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування!
Перебіг багатьох інфекційних хвороб прихованний і може привести до тяжких наслідків.

Не гайте часу! Бережіть своє здоровя та здоровя близьких Вам людей!

dpss

uryad portal

lab diagnost