dpss od3

facebook btelegram messenger 

fb2telegram messenger                    dpss od5 en 80

Адреса / Address: 

65042, вул. 7-ма Пересипська, 6
6 7th Peresypska St., 65042, Odesa


Дзвоніть / Calls:
tel/fax: 716-13-01

Режим роботи:

понеділок - п'ятниця: з 8:00 до 16:30
обідня перерва: з 12:00 до 12:30

Право споживача на належну якість пального

1

    Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області в черговий раз звертає увагу споживачів, що під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізовується на території України, вони мають право на належну якість продукції, зокрема на нафтопродукти.

    Реалізуючи нафтопродукти на АЗС (АГЗС, АГЗП), суб’єкт господарювання зобов’язаний надати споживачу необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію, в якій міститься: найменування, марка та вид нафтопродуктів; показники їх якості; роздрібна ціна; правила та умови ефективного та безпечного використання

та на вимогу споживача – копію документа про якість (паспорт якості) палива та копію декларації про відповідність.

    Нафтопродукти повинні відповідати вимогам діючих стандартів на території України, зокрема вимогам «Технічного Регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив», затвердженого постановою КМУ від 01.08.2013 року №927, та Національному стандарту України ДСТУ EN 589:2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений. Технічні вимоги та методи контролювання (EN 589:2008+A1:2012, IDT)».

    В Україні забороняється торгівля нафтопродуктами, які не відповідають встановленим вимогам нормативно-правових актів стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природного середовища. У разі реалізації такої продукції Законом України «Про захист прав споживачів» встановлена відповідальність - застосування до порушника штрафу у розмірі 300% вартості виготовленої або одержаної для реалізації партії товару, але не менше 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до Закону суб’єкт господарської діяльності не веде обов’язковий облік доходів і витрат, - у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

    З урахуванням вищезазначеного управління захисту прав споживачів рекомендує споживачам, у разі продажу їм неякісного пального на території Одеси та Одеської області, звертатись з відповідними заявами з додаванням копій підтверджуючих документів (зокрема розрахункового документу) до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області як територіального органу центрального органу виконавчої влади, у повноваження якого входить, зокрема захист прав споживачів нафтопродуктів.  

    Адреса для звернень: Одеса, 65042, вул. 7-а Пересипська, 6, тел./факс +380 (48) 716 1301, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

dpss

min agro pol

uryad portal

lab diagnost